Ako vybrať prípravok na starostlivosť o mihalnice a obočie?

Po dlhších mihalniciach, ktoré nepotrebujú maskaru, túži takmer každá žena. Ich rýchlejší rast sa dá dosiahnuť rôznymi prostriedkami. Prírodným riešením je použitie 100% prírodného oleja. Nedráždi pleť a posilní riasy, ktoré následne vyzerajú zdravšie a lesklejšie. Vhodný je mandľový olej, olivový olej a ricínový olej (môže byť obohatený o vitamín E).

Na riasy stačí naniesť malé množstvo, predtým ako pôjdete spať. Olej môžete aplikovať aj na horné viečka, no dávajte pozor, aby sa vám olej nedostal do očí. Zdravšie a dlhšie riasy môžete očakávať už v priebehu cca 2 mesiacov.

Rýchlejšie výsledky (často už v priebehu 1 mesiaca) dosiahnete, ak použijete špeciálne sérum na rast mihalníc. Nevýhodou je jeho vyššia cena. Takéto sérum môže obsahovať vitamíny (A,C,E), proteíny a peptidy, ktoré podporujú rýchlejší rast mihalníc a zároveň ich spevňujú.

Sérum na mihalnice nanášajte opatrne, v malom množstve a čo najbližšie ku korienkom mihalníc. Mnohé prípravky na riasy majú špeciálne aplikátory, ktoré zjednodušujú ich nanášanie.

Alternatívou je aj lacnejšia riasenka, regeneračný gél alebo balzam na riasy, so zmesou účinných látok (napr. lipozómov, vitamínov, včelieho vosku) a rastlinnými olejmi.

Bez ohľadu na to, aký prípravok si vyberiete, aplikujte ho tak, aby sa vám nedostal do oka (mohol by podráždiť očnú sliznicu). Nezabudnite si prečítať návod k prípravku. Väčšina z nich sa používa večer pred spaním, niektoré však môžete aplikovať na mihalnice aj ráno, ešte skôr ako použijete riasenku.

Predĺženie mihalníc býva rôzne, v ideálnom prípade okolo 0,5 cm, čo predstavuje približne dvojnásobok priemernej pôvodnej dĺžky mihalníc.

Kedy nepoužívať prípravky na rast mihalníc?

Prípravky na rast mihalníc nepoužívajte, ak ste alergickí na niektorú ich zložku, máte akýkoľvek očný zápal alebo trpíte zápalom korienkov rias či zvýšeným vypadávaním rias. V prípade neprimeraných reakcií (začervenanie, svrbenie, opuch, slzenie) sa poraďte so svojim oftlamológom.

Aké prípravky sa hodia na zahustenie obočia?

Nevýrazné, riedke obočie svetlej farby trápi mnoho žien. Zahustiť ho pomocou líčidiel (ceruzky, permanentného mejkapu) je jednoduché, no z dlhodobého hľadiska je lepšie investovať do prípravkov, ktoré vám zaručia pomalšie, ale trvácne zahustenie obočia, ktoré už nebudete musieť nijako vylepšovať.

Najrýchlejšie výsledky dostanete, ak budete používať vyživujúce sérum na stimuláciu rastu obočia, ktoré vaše obočie nielen predĺži, ale poskytne mu aj živiny a obdarí ho väčším leskom. Pekné výsledky môžete vidieť už po mesiaci pravidelného používania.

Prípravky na zahustenie obočia môžu mať rôzne zloženie a obsahovať aminokyseliny, peptidy a výťažky z rastlín, napr. z červenej ďateliny, ktorá obsahuje množstvo antioxidantov. Ak máte citlivú pokožku, vyberajte si sérum na obočie s hypoalergénnym zložením a bez konzervantov.

Sérum aplikujte na obočie každý deň (ráno a večer), čo najbližšie ku korienkom. Mnohé prípravky majú pre tento účel špeciálny aplikátor v tvare tenkého štetca. Sérum alebo menej koncentrované prípravky na zahustenie obočia (napr. gél alebo krém na obočie) môžete používať bez vekových obmedzení. Rovnako ako pri prípravkoch na rast mihalníc by ste však mali byť opatrní pri jeho nanášaní a zabrániť priamemu styku so sliznicou oka.

Výborným prostriedkom na podporu rastu obočia je aj kvalitný ricínový olej, ktorý zahustí vaše obočie a zároveň ho posilní. Aplikujte ho štetcom alebo čistou kefkou z maskary každý večer po tom ako sa odlíčite. Tento spôsob zahusťovania obočia prináša výsledky pomalšie, je však šetrný voči pokožke a 100% prírodný. Aj tu si však musíte dávať pozor, aby olej neskončil vo vašom oku.

zdroj: Pilulka24.sk